Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Hasta ve Hasta Yakınları Misafirhanesi’nde Türk Bayrağı’nın kaldırılması ile ilgili yazılı bir açıklama yayınladı.

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, bayrağın kayyum döneminde tadilat sırasında kaldırıldığı ve basında yer alan haberleri kasıtlı olduğu öne sürüldü.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

 

“Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine ait Hasta ve Hasta Yakınları Misafirhanesi’nde Türk bayrağının kaldırıldığına yönelik bazı basın yayın organlarında çıkan haberlerin maksatlı ve kasıtlı yapıldığını, söz konusu olayın Aralık 2023’te (kayyum döneminde) tadilat sırasında yaşandığını kamuoyunun bilgisine sunarız.

“Özellikle belli bazı basın yayın organlarınca sürdürülüyor”

“Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ni karalamak amacıyla sürekli bir şekilde bayrak üzerinden yapılan asparagas haberler, özellikle belli bazı basın yayın organlarınca sürdürülüyor. Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde faaliyet yürüten Hasta ve Hasta Yakınları Misafirhanesi’nde Türk bayrağının kaldırıldığı yönünde çıkan iddialar üzerine inceleme başlatıldı ve sonucunu kamuoyuyla açıklama gereği duyduk. Söz konusu inceleme sonucunda “Bahse konu olan ‘DEM Partili Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Hasta Yakınları Misafirhanesinde Türk Bayrağı kaldırıldı’ olayının Aralık 2023 tarihinde yapılan boyama ve tadilat ile kaldırıldığı ve depoda muhafaza edildiği tarafımızca tespit edilip, tutanak altına alınmıştır.”

Haberlerde belirtilen iddiaların gerçeği yansıtmadığı gibi Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin demokratik, katılımcı, çoğulcu, toplumcu hizmet anlayışını karalamaya yönelik olduğunu kamuoyunun bilgisine sunarız.

Editör: Nurşen Ağar