Bölge müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, yapılan son meteorolojik değerlendirmelere göre; bölge genelinde salı gününden itibaren hava sıcaklıklarının daha da artacağı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri mevsim normallerinin 4 ila 8 derece üzerinde seyredeceğinin tahmin edildiği belirtildi. Önümüzdeki günlerde bazı illerde beklenen en yüksek sıcaklıklar;

Diyarbakır 40 dereceleri görecek!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Diyarbakır 15. Bölge Müdürlüğü

Diyarbakır: 36-40 Şanlıurfa: 36-40 Mardin: 34-37 Batman: 36-40 Siirt: 34-37 Şırnak: 32-35 aralıklarında olacağı tahmin edilmekte olduğu kaydedildi.

Açıklamada, “Yüksek seyreden hava sıcaklıkları nedeniyle, kronik rahatsızlığı olanlar, yaşlılarımız ve çocuklarımız başta olmak üzere vatandaşlarımızın günün en sıcak saatleri olan 11.00 ile 16.00 saatleri arasında açık alanda bulunmamaları hususunda dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir” ifadelerine yer verildi.

Valilik uyardı: bu saatlerde dışarı çıkmayın

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 15. Bölge Müdürlüğü’nün uyarılarını hatırlatan Diyarbakır Valiliği, vatandaşları sıcaklık konusunda uyardı.

Valilik açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

Diyarbakır Valiliği Yarın Için Uyardı

“Meteoroloji Genel Müdürlüğü 15. Bölge Müdürlüğünden alınan bilgiye göre 11.06.2024 Salı gününden itibaren hava sıcaklıklarının daha da artacağı; çarşamba, perşembe ve cuma günleri mevsim normallerinin 4 ila 8 °C üzerinde seyredeceği tahmin edilmektedir.

Yüksek seyreden hava sıcaklıkları nedeniyle kronik rahatsızlığı olanlar, yaşlılarımız ve çocuklarımız başta olmak üzere vatandaşlarımızın günün en sıcak saatleri olan 11 ile 16 saatleri arasında açık alanda bulunmamaları hususunda dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.”

Editör: Kamuran Turgay